Vytvořit poptávku

Jak vytvořit scénář videa

Scénář videa navrhněte jen v několika bodech. Zformulujte obsah sdělení, až potom se soustřeďte na obraz. Dobře napsaný a poutavý scénář je základem úspěšného videa.

 

 

Scénář videa

Perfektní scénář videa, je první krok k úspěchu

Je potřeba znát své publikum a vcítit se do zákazníka, vaše informace musí zaujmout, na konec videa přidejte výzvu k akci, která rozhodne o vašem úspěchu. Bez správného postupu, je zbytek procesu výroby videa marný. Připravili jsme 7 tipů, které vám pomohou při psaní scénářů.

1. Udržujte scénář videa krátký

Délka skriptu bude záviset na tom k jakému účelu video použijete. Publikum na konferenci je schopno sledovat pozorně prezentaci 4-6 min . Na soc. sítích je doba strávená sledováním videa mnohem kratší 30-45 vteřin. Zajímavý scénář nám pomůže publikum udržet déle na stránce, rychle předá zákazníkovi informaci a přesvědčí o potřebě získat váš produkt.

 

2. Do 30 sekund vložte nejdůležitější sdělení

Zkuste v jedné větě říci vše podstatné. První sekundy rozhodnou jestli publikum bude věnovat další pozornost vašemu videu. V 30 sekundách skriptu lze odprezentovat i složité systémy, jen je třeba si uvědomit co divák chce vidět a slyšet. Podrobné informace do videa nedávejte, jakmile získáte zájem zákazníka tak si rád přečte další info na vašem webu.

 

Ukázky vytvořených videí

3. Mluvte přímo do publika

Nejjednodušší způsob, jak mluvit s publikem je používat osobní zájmena jako „vy“ a „váš“. Dalším způsobem, jak oslovit publikum je pochopit a uznat jejich náročnou práci. Nabídnout jim usnadnění práce, více času a zlepšení zisku. Neztrácejte čas říkat své publikum, co už znají. Zaměřte se na to, co potřebuje zákazník vědět o vás,  buďte uvolnění. Spřátelte se s nimi a oni vám mnohem pravděpodobněji, dají šanci něco prodat.

 

4. Najděte si ten správný tón komunikace

Vytvořte si přesný model vašeho zákazníka a k němu nastavte styl komunikace. Napište jednou větou shrnutí popisující, proč chcete vytvořit video a co by měl divák udělat na konci po shlédnutí. Vaše příprava vám pomůže v rozhodnutí, jestli vytvořit animované animované explainer video nebo zvolit raději natáčené video. Můžete se rozhodnout, natočit promo video, mluvící hlavu v kanceláři, krátký whiteboard ve stylu kreslící ruky na tabuli,  animované video postavené na efektivní animaci velkého textu s mluveným komentářem  nebo vytvořit animaci založenou na ikonách,  grafech a elegantním pohybu.

Představte si při psaní scénáře konkrétní blízkou osobu pro kterou je video určeno.  Je to mnohem jednodušší napsat realistický dialog, pokud píšete pro někoho, jehož zvyky a manýry dobře znáte. Vybraný tón pro vaše video pak bude řídit tempo scénáře.

 

5. Vyprávět příběh nebo rovnou řešení?

Většina explainer video skriptů představuje problém ve firmě např. Honza má firmu, pracuje od rána do večera, ale stále se mu nedaří…  Milan podniká ve stejném odvětví, od doby kdy používá ten a ten systém tak se mu více daří a má více času na rodinu…

My se přikláníme k tomu, jít ve scénáři rovnou k řešení a nabídnout výhody pro potencionální vaše zákazníky.

Suchá fakta, statistiky a definice jsou v pořádku tam kde je to požadováno. Pokud vaše video je určen pro mladší a kreativní diváky, je lepší se vyhnout strohým faktům, kdykoli je to možné. Můžete ukázat svému publiku skutečné lidi na fotkách nebo amatérsky natočených záznamech. Tento materiál určitě zaujme a přidá na důvěře animovaného videa.  Lidské bytosti vytvářejí příběhy o sobě, emoce si publikum nejvíce zapamatuje.

 

6. Použijte humor

Humor je skvělý nástroj pro vyprávění, dokud podporuje váš produkt. Ujistěte se, že humor je vhodný a nebude urážlivý pro některé skupiny. Můžete se pokusit zahrnout humor do textu scénáře pro mluvené slovo, ale někdy je efektivnější zavést humor jako součást animace na obrazovce.

 

7. Tempo

Udržujte dialog mezi 125 a 150 slovy za minutu. Víme, že jste schopni přečíst 200 nebo více slov,  mějte však na paměti, že komentování potřebuje čas na nadechnutí, který umožňuje divákům vstřebat, co říkáte. Zvlášť se jedná o všeobecně neznámé nebo technicky komplikované sdělení. Jakmile divák nepochopí jednu část, ihned opouští video, aniž by sledoval další části.

 

Při výrobě explainer videa, věnujte dostatečný čas a pozornost při tvorbě scénáře.  Získejte zpětnou vazbu od přátel a spolupracovníků, ujistěte se, že je to poutavý a snadno pochopitelný. Jste připraveni začít?

Ukázky videí:

Zeptejte se nás na možnosti řešení vašeho videa

Využijte naše mnohaleté zkušenosti s produkcí videa.

    Kontakt: + 420 775 127 006, VideoAnimace@VideoAnimace.com
    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Nahoru