Vytvořit poptávku

Animace

Co je animace?

Animace je dnes tak rozšířená metoda zpracování obrazu, že není třeba vysvětlovat o co přesně jde, ale málokdo ví jakým způsobem vzniká a jak se vyrábí. Pojďme si ukázat některé způsoby výroby animace.

Animovaný film

Animované filmy vznikly původně jako kreslené, loutkové a další technologie za použití speciálních trikových kamer, od konce 20. století se stále více uplatňuje počítačová animace.

 
 

2D animace

2D počítačová animace je dnes nejrozšířenější způsob animování. Využívá se jak pro reklamní video tak pro animovaný film.

Program pro tvorbu videa a animace přináší zrychlení zautomatizování některých procesů pohybu. Velkou výhodou je aplikování a kombinace efektů, které vytvářejí video bohatší a zajímavější.
Mezi oblíbené programy patří sofware Adobe After Affects, je to nejrozšířenější a univerzální kompoziční program, ve kterém můžete vytvářet 2D animace, 2,5D animace, efekty, barevné korekce a postprodukci videa. Výhodou programu je i úzká spolupráce s programem Cinema 4D na výrobu 3D animací. Firma Adobe vyrábí celý balík grafických programů, díky kterým můžete vytvářet grafické objekty, které využijete pro animaci v programu After Effects.

Adobe Premiere je střihový program na tvorbu videa, který se v posledních letech dostal z poloprofesionálního programu do hlavní pozornosti uživatelů a je ve velkém počtu používán i profesionály. Výhodou je propojenost s ostatními programy od stejné firmy pomocí tzv. Dynamic Link, ten vám pomůže přidat např. animace z After Affects a upravené audio z Audition.

Moho je ideální profesionální 2D animační program, který spojuje tradiční animační nástroje a efektivní postupy, které urychlí práci, což umožňuje snadnější a rychlejší dosažení výsledků.

 
 

3D animace

Digitální 3D animovaný film má výhody, ale i nevýhody oproti 2D animaci. Výhodami je trojrozměrnost objektu a svobodný pohyb 3D kamery kolem objektu. Animace je schopna dosáhnout téměř dokonalého obrazu. Nevýhody jsou v náročnosti přípravy a náklady na výrobu.
Nejznámější 3D programy pro modelování a animaci jsou 3ds Max, který je vhodný pro vizualizaci designu, hry a animace. Další silným nástrojem je Maya, software který se hojně využívá ve filmu a má výkonné nástroje pro animaci a tvorbu postav. Výhodným a účinným nástrojem je taky Cinema 4D , která dobře spolupracuje s kompozičním programem After Effects.

 

💡 Ukázky animovaných videí

 

Je třeba zmínit ještě klasický způsob animace, který může a nemusí používat počítač k vytváření objektů, ale stačí jen k záznamu tvůrčí práce.

Kreslená animace

může využívat jak počítačové zpracování kresba do tabletu nebo tradiční kreslení sledem sekvenčních obrázků na sklo.

 

Stop motion animace

je technika tvorby animovaného filmu, ve kterém se po malých “krůčcích” pohybuje animovaný předmět. Každý krok se zaznamenává, fotografuje z pevné pozice a postupný sled obrázků za sebou zobrazuje plynulý pohyb objektu. Příkladem může sloužit panenka s klouby, která může s končetinami hýbat a simulovat vlastní pohyb.

 

💡 Animace z naší video produkce

 

Zeptejte se nás na možnosti řešení vašeho videa

Využijte naše mnohaleté zkušenosti s produkcí videa.

    Kontakt: + 420 775 127 006, VideoAnimace@VideoAnimace.com
    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
    Nahoru